LAVANTA KÜRÜ(CİLT BAKIMI)

Detoksları yapıp midemizi rahatlattık! Sıra cildimizde sanki.

Eğer detoks yapmadıysan hemen ödem atıcı detoksa başlayabilirsin: Ödem Atıcı Detoks

Lavanta yağının cilt lekelerine iyi geldiğini bir sürü makaleden okumuştum. Yağ sürmekten ziyade içten cildi temizleme, arındırma fikri nedense daha çok içimi kıpırdatıyor sanki. O nedenle bir araştırmalara giriştim yaklaşık bir ay önce.

Kürü yapmak çok basit, ama süreklilik ve bazı noktalarda incelik istiyor sadece.

Kürün genç yaştaki ciltlere daha kısa sürede etki ettiğini öğrendim. Ama ortalama 15 gün düzenli uygulamada herkeste etkisi ortaya çıkıyor.

Malzemeler(15 Günlük):

  • 80 gr Lavanta Kurusu
  • Su

Bir tutam yani 4-5 gram lavantayı, bir buçuk su bardağı kadar (300 ml) kaynayan suyun içinde 15 dakika demle(demleme süresince suyun sıcaklığı kaynama derecesinde olmalı. Bu nedenle ocağı en kısıkta tutup, kaynayan suyun sıcaklığını korumasına özen göstermelisin!). Demleme için orta boy cezve kullanabilirsin. Aman deyim! 15 dakikadan daha fazla demleme. Demleme esnasında ocağın altını çok kısık tutarak suyun sıcaklığını kaynama nokasında sabit tutmalısın. Çok usulca kaynamalıdır, fokur fokur kaynatmamalısın.

15 dakikadan sonra hemen, yani ılımasını beklemeden süzülmesi gerekiyor. Süzdükten sonra içmek için lavanta kürünün ılımasını bekle.

15 gün boyunca aksatmadan her gün, akşam yemeğinden en az iki saat sonra lavanta küründen bir çay bardağı dolusu içmen gerek.

Lavanta kürünü her içileceği zaman taze olarak hazırlanmalısın. Kolaylık olur diye önceden yapıp buzdolabında saklamayasın. Üşengeçliğe yer yok!  Dünden kalan lavanta suyunu kullanamazsın.

Kürün içine kesinlikle şeker veya benzeri hiç bir katkı ilave etme. Sade içmen gerek.

İlk başlangıçta kür 15 gün uygula. Onbeş günlük ilk kürün bitiminden sonra haftada 3-4 defa, akşam yemeklerinden en az iki saat sonra bir çay bardağı lavanta kürü içmeye devam edebilirsin.

Cildindeki değişikliğin farkına vardığında, lekelerin, sivilcelerin gözle görülür şekilde azaldığında kürü bitirebilirsin.

Araştırmalarıma göre senede iki defa uygulanması karaciğer fonksiyonları için de oldukça faydalı.

Ben çok sevdim! Sonucu heyecanla bekliyorum.

Dipnot: Herhangi bir rahatsızlığın, hamilelik durumun varsa doktoruna danışmadan yapmamanı öneririm. Nacizane kendim için araştırdıklarımı buraya yazıyorum. Aklında olsun istedim.

Sevgiler,

lavanta-kuru (1)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this: